Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Jak správně skladovat sezónní oblečení?

Pomalu se začíná ochlazovat a přichází podzim. To znamená jediné, vyměnit plavky, letní košilky a pyžama za teplejší kousky. Kam ale se vším letním oblečením, které by zbytečně ve skříni překáželo? Základem je mít dobře promyšlený a zavedený systém, aby vám příchod nového ročního období nezabral více času, než je potřeba. Jak tedy letní oblečení, které teď nebudete potřebovat, uskladnit, abyste jej na jaře mohli zase vytáhnout ve stejném neponičeném stavu? 

1. Krok: Rozdělte si oblečení podle ročního období

V první řadě je potřeba roztřídit oblečení, které v létě nosíte a víte, že ho na podzim a v zimě už nevyužijete. To pak můžete uschovat a budete tak mít ve skříni dostatek místa na teplejší kousky. Nezapomínejte protřídit i boty.

2. Krok: Vytřiďte věci, které nebudete nosit

Pokud máte oblečení, které vám je malé, nemá smysl si ho nechávat. Můžete ho například prodat přes internet, odnést do second handu nebo darovat potřebným. Jestli je nějaké oblečení příliš vytahané nebo ušpiněné a nelze vyprat, rozhodně si ho na novou sezónu nenechávejte. Zbytečně vám bude zabírat místo a stejně už ho nebudete nosit. 

3. Krok: Oblečení vyperte

Před tím, než uložíte letní oblečení, jej vyperte. Jinak by mohlo zatuchnout a být skvělým lákadlem pro hmyz. Navíc, pokud by na něčem byla skvrna, za rok byste ji už nevyprali. Po vyprání je potřeba oblečení nechat pořádně uschnout a následně také vyžehlit. 

4. Krok: Skladování sezónního oblečení

Sezónní oblečení můžete skladovat různými způsoby. Pokud je vaše skříň dostatečně velká, stačí oblečení poskládat a uložit jej dozadu nebo pověsit na ramínka. Pozor - na ramínka patří pouze oblečení z umělých vláken, které neztrácí tvar a věci, které nejsou na ramínka příliš těžké. Jestliže ve skříni nemáte dostatek místa, uložte oblečení do uzavíratelných boxů. Boxy perfektně těsní, a proto je pak nemusíte mít doma, ale můžete je schovat například na půdu nebo do sklepa. Nemačkavé oblečení je možné uskladnit také ve vakuových pytlích, které vám ušetří spoustu místa. Na oblečení se tak nebude prášit a nedostanou se k němu žádní škůdci.

TIP: Do boxu s oblečením dejte pytlík levandule, který prádlo nejen ochrání před moly, ale zároveň prádlo hezky provoní.

Příchod nového ročního období přináší i výhody

Na konci každého ročního období neredukujete skříně pouze vy, ale i prodejci potřebují vytřídit sklady, aby se jim uvolnilo místo na nové sezónní kousky. Proto nyní seženete letní kousky doslova za babku a budete je mít rovnou nachystané na příští rok.

Inspirujte se novou podzimní a zimní kolekcí pyžam