Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Nejlepší volba pro mámy a jejich děti? Organic (BIO) bavlna

Bio potraviny si v našich končinách klestí svou cestu již hezkou řádku let a postupně si získávají stále větší popularitu. A to je dobře. Stále více se slůvko bio používá v souvislosti s kosmetikou a oblečením. A to je ještě více fajn. Díky volbě bio odměníme totiž nejen sebe a své děti, ale také naší planetu. Bio je jemné k nám i k přírodě. 

Co je ještě lepší než bavlna? Organic (bio) bavlna.

Bavlna je skutečně velice oblíbený materiál. Snadno se udržuje, je cenově dostupná a velice příjemná na nošení. Čistá (stoprocentní) bavlna se doporučuje pro atopiky, alergiky a malá miminka. Problém nastává s využíváním chemických látek při pěstování bavlny a jejím zpracování. Abyste měla jistotu, že se na Vás nepřenesou nežádoucí látky z nového oblečení, zkoušejte je pouze na oblečení a před nošením je nechte klidně i dvakrát přeprat v pračce. Pokud však od svého oblečení očekáváte víc, vsaďte na bio bavlnu.  

Abyste zdraví svých dětí nemuseli řešit až za minutu dvanáct, začněte s prevencí již v těhotenství a v prvních měsících po narození, kdy jsou neskutečně citlivé na různé vlivy z prostředí. Pořiďte si těhotenské a kojicí oblečení z organic bavlny. Proč je tato bavlna tak dobrá?

  • nezpůsobuje ekzémy a vyrážky
  • je hypoalergenní a vhodná pro alergiky, atopiky a lidi s citlivou pokožkou
  • je zdravotně nezávadná (neobsahuje karcinogenní pesticidy a těžké kovy)
  • byla vyrobená dle zásad fair trade
  • její pěstování a zpracování nemá nepříznivý vliv na ekosystém (nezpůsobuje kontaminaci vody a vzduchu, nežádoucí úhyn živočichů včetně včel)

 

Váš “čistý” biošatník doplňte o pyžama z organic bavlny

Od oblíbené značky DN Nightwear si nyní můžete pořídit svůj bio kousek na spaní. V nové organické kolekci vhodné na kojení a pro období těhotenství můžete najít zajímavá organic (bio) pyžama a noční košile s rozepínáním na patentky, košilky z organického mušelínu a župany.  Jsou speciálně vyvinuté s ohledem na komfort a zdraví Vás i Vašeho děťátka. Být bio mámou není urážka, ale ocenění. 

Bio bavlna nepotřebuje extra péči a ještě Vám déle vydrží

Vlákna organické (bio) bavlny jsou plastičtější, jemné při dotyku, déle vydrží a lépe snáší časté praní. Expert ji rozezná podle hustoty chmýří.

Bio bavlna nevyžaduje speciální údržbu, tím se v zásadě neliší od bavlny. Pozor bychom si měli dávat na vysoké teploty kvůli seprání barvy. Po vyprání je vhodné prádlo co nejdříve vyvěsit, aby nedošlo k pomačkání. Bio bavlnu můžete také žehlit.