Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Top předsevzetí 2020: zhubnout, šetřit a odpočívat

Co Vy a novoroční předsevzetí? Rádi na sklonku roku bilancujete a sepisujete si dlouhé seznamy už s prvním výstřelem ohňostroje? Nebo se Vám po zkušenostech z minulých let zalíbil jen jeden (a poměrně častý) bod: Nedávat si už nikdy žádná předsevzetí? I když je to také řešení, předsevzetí mívají skutečně pozitivní význam. Už samotné sepsání seznamu přináší schopnost více poznat sama sebe, co v životě skutečně chceme a posléze, jak pevná je naše vůle.  
Mají novoroční předsevzetí smysl? Ano, mají!

Není jedno, kdy se rozhodneme pro nějakou změnu. Je prokázáno, že snáze svůj plán dodržíme právě s novým rokem. Jak je to možné?  

  • ve více lidech se to "lépe táhne"
  • v zimním období zbývá více času na nové aktivity
  • vlivem nedostatku světla klesá naše nálada,  která opět stoupá například při sportu
  • když se kolem pasu objeví povánoční pneumatika, je sama o sobě motivací něco se sebou dělat
  • zimní počasí nahrává nachlazení, proto je vhodné zlepšit svoji fyzickou kondici a nezapomínat ani na vitamíny
  • po Vánocích se cítíme švorc (a často tomu tak skutečně je), a tak máme motivaci k šetření mnohem vyšší

 3 nejčastějí předsevzetí. Je mezi nimi i to Vaše?

Všichni po něčem toužíme. Dejte novou šanci svým (doposud) nesplněným přáním, ale dávejte si reálné cíle. Odborníci tvrdí, že tělu trvá zhruba 20 dnů než si zvykne na nový režim. Proto neházejte předčasně flintu do žita a ani se nebojte začít i několikrát znova

1. Zhubnu (do plavek, do šatů, do velikosti M, 20 kilo...)

K předsevzetí zhubnout se rozhodne většina z nás, takže fitka a tělocvičny mívají v lednu skutečné žně. Najděte si sport, který Vás bude skutečně bavit a hecujte se s kamarádkou. Uvidíte, že vše půjde jako po másle. K lepšímu pocitu ze cvičení si můžete pořídit nové fitness oblečení - legíny, sportovní podprsenky a trička.

2. Budu více šetřit

Vánoce s Vašimi úspory udělaly vítr? Pak není divu, že se na Vašem seznamu ocitlo i utahování opasku. Zkuste si prostudovat tipy, jak ulehčit rodinnému rozpočtu - nejen na internetu se toho dozvíte spoustu. Jedním z řešení je také nakupovat kvalitní zboží ve slevách a akcích. A ty novoroční jsou pro to jako dělané - využijte i ty naše.  

3. Budu větší “sobec”

Občas se rozmazlit potřebuje každý. Najít si čas na relaxování, jen pro sebe, na nákupy a vše, co nás baví, je někdy potíž. Mysl i tělo to ale potřebuje. Není proto žádnou výjimkou, že k novoročnímu předsevzetí patří i změna (nebo kompletní výměna) šatníku. U nás na Vás čeká spousta krásných pyžam, županů a prádla, které Vám zpříjemní chvilky odpočinku.