Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Svatební podvazek okoření vaši veselku

Váš svatební den D se pomalu ale jistě blíží? Pak je nejvyšší čas myslet na detaily, které vykouzlí jedinečnou svatební atmosféru. K velice nenápadným nevěstiným doplňkům patří podvazek, který se však může stát zlatým hřebem veselky. Jak to? Využít ho totiž můžete k tradičnímu rozproudění svatební zábavy.

Střelte si podvazkem nebo jej nechte vydražit

Dodnes se věří, že pokud svobodná dívka získá něco, co patřilo nevěstě, přinese jí to štěstí ve vztahu a rychleji se vdá. Svobodný mládenec bude mít na rok enormní sílu. I když se v našich končinách drží spíše zvyk házení svatební kyticí, stále častěji se také hází nebo střílí podvazkem. Vtip je také v jeho stáhnutí. To provádí nejčastěji ženich, ale pozor - za pomocí zubů.

Jelikož je jasné, že o podvazek se může strhnout bitka, někteří volí jako způsob zábavy raději dražbu. Kdo za něj nabídne nejvíc, může si jít pro svou trofej. Vydražené peníze se mohou darovat na charitu, aby podvazek přinesl štěstí dál více lidem.

Svatební pověry není radno podceňovat

Podvazek byste si měla natáhnout na levou nohu, protože je blíže k srdci. Můžete jej dostat jako dar od družiček na rozlučce se svobodou. Pokud je modrý, máte splněnou část jedné tradice - něco nového a modrého. Podvazek už ale sám o sobě přináší skvělé vyhlídky do budoucnosti a často se také dědí jako vzpomínka na krásné chvíle.

Tradice velí dva podvazky

Podvazek je tradiční symbol a svůdný doplněk. Již dávno neslouží k tomu, aby zabránil punčochám, nebo ponožkám sesouvání z nohou. Pokud se rozhodnete využít podvazek pro hru, je dobré pořídit si podvazky dva. Ten, který si chcete ponechat, umístěte výš. Druhý z podvazků bývá užší, méně honosný a levnější.

   Vaše Jarka z ELEGANT.cz