Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Zpříjemněte si léto. 7 vychytávek, které Vám usnadní život

Léto je jak stvořené k odpočinku a nicnedělání. Někteří jsou k lenošení předurčeni svou povahou a zastavit se v celodenním kolotoči jim nedělá žádný problém. Pro jiné je zastávka v práci noční můrou a nevědí, co s volným časem. Ať prožíváte své dny tak či onak, aby léto přineslo své očekávané plody, je možné se  více zaměřit na jeho výhody. Pro inspiraci uvádíme následující řádky.

 

Zdravý spánek

Letní dovolené přímo vybízí k delšímu pospání. Podle odborníků by každý dospělý člověk měl spát minimálně osm hodin denně. Aby byl spánek opravdu kvalitní, je zapotřebí učinit několik kroků: v místnosti dobře větrat, vypnout, nebo odstranit všechny rušivé elementy (včetně blikajících světýlek u počítače), pořídit si pohodlnou matraci a zpříjemnit si dobu před usnutím klidnými rituály. Ke zdravému spánku přispěje i pohoda plynoucí z útulného prostředí a krásného pyžama.

 

Pravidelné rituály

Dlouhé letní dny mohou být startem k novým změnám. Ať už se jedná o šálek kávy, procházku se psem, návštěva tělocvičny, nebo čtení knihy, rituál je to, co nám pomůže zregenerovat naši mysl a duši. Pravidelnost nám usnadní rozvržení dne a pomůže ušetřit čas. Dle výzkumů stačí věnovat čas jen sobě po 20 minut denně, aby se člověk dostal do dobré formy.  Součástí by měl být také tzv. digitální detox.

 

Vyvážený sled dne

Pokud trávíte většinu dne u počítače, nebo jinou klidovou činností, vystřídejte ji fyzickou aktivitou. Hormony štěstí na sebe nenechají dlouho čekat. 

 

Umění relaxování a sebereflexe

Nejen klidová cvičení a relaxační dýchání může dopomoci k zbavení se stresu.  Mnohým lidem také vyhovuje tvůrčí činnost jako je pletení, šití, malování,  apod. Navíc pobyt na sluníčku Vám udělá velice dobře. K sebereflexi může posloužit například deník.

 

Chůze

Podle  P. D. Whitea "Ujít pěšky v rázném tempu pět mil pomůže nešťastnému, ale i jinak zdravému člověku více, než všechna medicína a psychologie světa." Vliv na dobrou náladu má také chůze  naboso a zdraví prospěšná je také chůze v rose. Podle odborníků stačí splnit 6000 kroků denně (odpovídá cca 40 minutám). K létu patří turistika a výlety. Vyražte si proto do přírody.

 

Udělat radost sobě a druhým

 Těšit se na něco je půlka radosti, druhá je splnit si to. K radosti přispěje nový zážitek, setkání s přáteli, nebo nákup. Pokud uděláme radost druhým, příjemný pocit získáme i my sami.

 

Zdravá strava

V létě si dopřejte zejména dostatek ovoce a zeleniny. Ideální je jeho konzumace v syrovém stavu, nebo jako smoothie. Je lehce dostupné a sezónní strava nám prospívá.

Zpříjemnit léto si můžete s produkty z našeho e-shopu. Vyberte si pohodlné pyžamo, noční košili, župan, nebo jiný produkt z naší nabídky a udělejte radost sobě, nebo svým blízkým. Mnohé výrobky se hodí také jako dárek, jelikož jsou baleny v dárkové krabičce.