Vyhledávání

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Jak prát a sušit podprsenky?

Jemný materiál si žádá jemné zacházení. Odborníci doporučují prát podprsenky ručně, ve vlažné vodě a s použitím šetrného pracího prostředku. Před samotným praním je vhodné nechat je alespoň na pět minut namočit v mydlinkové lázni, například v umyvadle. Na ruční praní používejte ekologické jádrové mýdlo s Jelenem a perte za pomocí jemné houbičky.

Podprsenky můžete prát ručně, ale i v pračce

Pokud však dáváte přednost praní v pračce, použijte textilní sáček na šetrné praní spodního prádla. Proč si ho pořídit?

  • nedojde k poškození tkaniny další podprsenkou, která se může nacházet v pračce - zrádné bývají háčky
  • předchází poškození zipem, suchým zipem, nebo jiným ostrým zdobením na oblečení
  • chrání buben pračky před poškozením vyklouznutou kosticí
  • aplikace a ozdoby na podprsence se nesloupnou a neodtrhnou

Doporučuje se používat program na jemné prádlo, bez ždímání a na nízkou teplotu. Praní v pračce si ale stále nese svá rizika. V žádném případě nepoužívejte aviváž, jelikož podprsenka ztratí svou pružnost.

Nevia ecru podprsenka push-up

Na schnutí podprsenek v sušičce zapomeňte

Po ručním vyprání je nejvhodnější z podprsenky mírně odstranit vodu a lehce ji vymačkat (nekroutíme jí, neždímeme). Poté ji pověsíme ve svislé poloze například na plastový věšák, anebo ponecháme rozloženou na ručníku a necháme v polostínu uschnout. Jemná tkanina schne velice rychle. Vyhněte se sušení v sušičce. Vlivem tlaku a tepla se košíček smrští a vytvoří se na něm zvrásnění. Ničí se také elasticita materiálu. Podprsenky nežehlete.

Košíčky podprsenky se mohou při nesprávném ukládání trvale poškodit

Podprsenky můžete do skříně uložit několika způsoby. Tím nejšetrnější je podprsenky zavěsit na ramínko, aby nedošlo k deformaci košíčků. Pokud podprsenky skládáte do šuplíku, složte košíčky do sebe a vytvořte z podprsenek malý komínek.

Z etikety se dozvíte vše o potřebné údržbě

Ideální je řídit se pokyny symbolů uvedené výrobcem. U každého produktu se i v našem e-shopu dozvíte doporučený způsob údržby a praní. Nejvíce pozornosti si zaslouží tvarované hladké podprsenky, neboť je na nich každá nepravidelnost nejvíce poznat. Podprsenka bralette je na údržbu nejjednodušší. Zvláštní pozornost si zaslouží silikonová podprsenka (tato se jen otírá vlhkým hadříkem).